FEATURES

     
GONE ARE THE DAYS Oculi Entmt PROD: Richard J Cook, Rick Hocutt, Nicole Rodan, Mark Landre Gould - DIR: Mark Landre Gould- FEAT: Lance Henriksen, Tom Berenger, Danny Trejo  
COLD NOVEMBER Kjax LLC PROD: Jessica Bergren, Karl Jacob - DIR: Karl Jacob - FEAT: Bijou Abas, Anna Klemp  
TARKOVSKY: TIME WITHIN TIME (documentary) Newcastle Productions PROD: Joan Borsten, PJ Letofsky - DIR: PJ Letofsky - FEAT: Oleg Vidov, Natalya Bondarchuk, Andrey Konchalovskiy, Tonino Guerra  
SCENE QUEEN Janell Smith PROD: Skip Middleton, Janell Smith - DIR: Janet Harvey - FEAT: Tess Cline, Alyona Real  
BIG SUR 3311 Productions PROD: Ross Jacobson, Adam Kassen, Orian Williams - DIR: Michael Polish - FEAT: Jean-Marc Barr, Kate Bosworth, Josh Lucas, Anthony Edwards, Stana Katic  
HOT BOT Hot Bot Prod. LLC PROD: Michael & Mark Polish, Mark Mathis - DIR: Michael Polish - FEAT: Donald Faison, Cynthia Kirchner, Zach Pearlman  
FOR LOVERS ONLY Prohibition Pictures PROD: Michael & Mark Polish, Sean O'Grady- DIR: Michael Polish - FEAT: Stana Katic, Mark Polish  
STAY COOL Prohibition Pictures PROD: Michael & Mark Polish, Jonathan Sheldon, Ken Johnson, Janet DuBois - DIR: Michael Polish - FEAT: Winona Ryder, Hilary Duff, Sean Astin, Josh Holloway, Chevy Chase, Mark Polish  
SEE WHAT I'M SAYING (documentary) Worldplay, Inc. PROD/DIR: Hilari Scarl - FEAT: C.J. Jones, Robert DeMayo, T.L. Forsberg, Bob Hilterman, Evelyn Glennie, Shoshannah Stern  
THIS AFRICAN LIFE (documentary)   PROD/DIR: Lisa Thompson  
THE TOMORROW MAN Elsinore Pictures PROD: M. Wehling, V. Finan - DIR: Doug Campbell - FEAT: Corbin Bernsen, Jeanne Cooper, Zach Galligan, Beth Kennedy, Morgan Rusler  
THE YOUNG UNKNOWNS (orig. version) Wit's End Prod's PROD: C. Jelski, K. O'Hara, E.M. Klein - DIR: Catherine Jelski - FEAT: Devon Gummersall, Eion Bailey, Leslie Bibb, Arly Jover  
WANTED World Int'l Network PROD: P. David, N. Zanitsch - DIR: Terence M. O'Keefe - FEAT: Michael Sutton, Tracey Gold, Timothy Busfield, Robert Culp  
THE NIGHT CALLER Image Organization PROD: Pierre David - DIR: Rob Malenfant - FEAT: Shanna Reed, Tracy Nelson  
THE KILLING GROUNDS Pro Star Entertainment PROD: Richard Brandes - DIR: Kurt Anderson - FEAT: Anthony Michael Hall, Cynthia Geary, Priscilla Barnes, Rodney L. Grant  
CUPID Image Organization PROD: Clark Peterson - DIR: Doug Campbell - FEAT: Zach Galligan, Ashley Laurence, Mary Crosby  
OUT OF THE DARKNESS Cedar Creek Prod's PROD: M. & M. Wehling - DIR: Doug Campbell  
MAN AND WOMEN Parallel Pictures PROD/DIR: Anthony Christopher  

SHORTS

     
BLOW ME (TV pilot) Colorfast Pictures PROD: Abe Levy, Christian Oliver - DIR: Silver Tree - FEAT: Jeremy Sisto, Tony Shalhoub, Matthew Lillard, Dave Foley, Flula Borg, Christian Oliver  
GIORGIO ARMANI hFILMS DIR: Mary Harron  
FAMILY PICTURES(short) Egg Productions PROD/DIR: Jennifer Uner - WR: Lisa Temple - ED: John Dutton  
I OWN YOU (short) Holy Black Mackarel Films PROD: Gary Anthony Williams, Jeannie Roshar - DIR: Gary Anthony Williams  
IN THE DARK (short) USC PROD: Rebecca Brown - DIR: Alex Fazeli  
GRADUATION DAY (short) Pack Foundation PROD: Rebecca Brown - DIR: Andrew Gallery  
VESPERS (short) Loonatik & Drinks PROD/DIR: David Lilley & Stephen Gray  
THE HAND (short) Loonatik & Drinks PROD/DIR: David Lilley  
THE JURASSIC JOURNEY (short)   PROD/DIR: John Dutton  
DITTO (short)   PROD/DIR: Hilari Scarl  
RADIO (short)   PROD/DIR: Alex Fazeli  
SNIPS & SNAILS (short)   PROD/DIR: Hilari Scarl & Gary Anthony Williams  
PAVING THE WAY (short)   PROD: Jackie George - DIR: Hilari Scarl  
HUNGER FOR SUCCESS (short)   PROD: Steven Gersh - DIR: Alex Fazeli  
RED, WHITE & BLACK (short)   PROD/DIR: Johnny Wow  
ANIMAL INSTINCTS (short)   PROD/DIR: Paul Hemstreet  
Representation: Soundtrack Music Associates - (310) 260-1023 - info@soundtrk.com